Terapia przez Sport – Aikido

Zajęcia terapeutyczne Aikido dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci z niepełnosprawnościami to fantastyczna forma rehabilitacji przez sport!

To aktywności wpływające m.in. na normalizację napięcia mięśniowego, koordynację wzrokowo-ruchową, zwinność – będące najczęstszymi problemami dzieci z MPD. Nasze treningi to również integracja i wspaniała okazja do wyładowania ogromnej energii jaką dzieci dysponują 😉

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego instruktora Aikido przy wsparciu terapeuty zajęciowego. Wszystko pod ścisłym nadzorem i opieką fizjoterapeuty. By dać dzieciom możliwość jak największego wczucia się w ten piękny sport, układamy program tak, by przyjmował on formę profesjonalnych, regularnych treningów.

Zajęcia odbywają się na Warszawskim Żoliborzu, w formie godzinnych spotkań 2 x w tygodniu i podzielone są na dwie tury: wrzesień – grudzień, oraz marzec – czerwiec.

HARMONOGRAM – I SEMESTR:

Zajęcia odbywają się:

Wtorki:
15.30 – 16.30 (pierwsza grupa)
16.30 – 17.30 (druga grupa)

Soboty:
8.30 – 9.30 (pierwsza grupa)
9.30 – 10.30 (druga grupa)

Rozpoczęcie: 19 września 2017
Zakończenie: 16 grudnia 2017

KWALIFIKACJE:

W tygodniu poprzedzającym rozpoczęcie treningów odbędą się kwalifikacje (indywidualne badania fizjoterapeutyczne), na podstawie których nastąpi przydzielenie dzieci do poszczególnych grup i układany będzie specjalny program zajęć.

Szczegółowy termin badań ustalany będzie indywidualnie z Rodzicem / Opiekunem prawnym dziecka.

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt:

E-mail: fundacja@chciectosprobowac.org

Telefon: 509 086 166

01-494 Warszawa
ul. Wolfkego 9/14

509 086 166

Fundacja Chcieć To Spróbować